O mne

Volám sa Emily D. Beňová 


    Celým menom Emília Dalekorejová Beňová a žijem s rodinou v malebnej dedinke na východe Slovenka. 

    Vyštudovala som SOU-obchodné v Košiciach a písaniu sa venujem od svojich 13 rokov. Začínala som skladaním básni, neskôr krátkych poviedok a až vo veku 19 rokov som napísala svoj prvý upírsky fantasy román Temní Anjeli - POSOLSTVO. 

     Rok potom sa zrodila druhá časť s podnázvom (NE)PRIATEĽ Z MINULOSTI. Neskôr VZOSTUP ZLA, po ňom SVETLO V TME a nakoniec záverečná časť OSLOBODENÁ. 

     V roku 2013-14 som vydala svoju druhú fantasy tetralógiu DVA KROKY DO PEKLA, ktorá si čitateľov získala od prvej stránky. Tentoraz som stavila na anjelov a tajomstvo sveta mŕtvych a   zaujal okolie až natoľko, že som sa rozhodla vydať aj túto sériu. 

      V roku 2015 som stavila na erotiku, tentoraz s cieľom osloviť vydavateľstvo a okamžite som sa dočkala odpovede, ktorá bola jednoznačná a kniha V OBJATÍ GENTLEMANA uzrela svetlo sveta 15.4.2016 . Neskôr mi vyšla aj druhá časť V OBJATÍ NEPRIATEĽA 30.9.2016 a záverečná časť V OBJATÍ MILENCA sa zrodila 22.2.2017. 

      V roku 2016 mi vyšla aj zbierka poviedok pod názvom V ZAJATÍ VÁŠNE.

     V roku 2017 zbierky poviedok MUŽI vs ŽENY, V ZAJATÍ STRACHU, druhé vydanie fantasy románu Temní anjeli - POSOLSTVO a romantický román DOTYK TÚŽBY.

Začiatkom roka 2018 zbierka poviedok V ZAJATÍ HRIECHU a román V OBJATÍ MANŽELA, ktorý je záverečnou častou zo série V OBJATÍ MANŽELA.

     Som vydatá, mám dve krásne dcérky a manžela, ktorý ma v písaní podporuje.

Nájdete ma aj na  FB na stránkach: Písanie je môj život

                                                            Emily D. Beňová - Písanie je môj život